Новости
Строительство солнечных электростанций

Закон 8449-д, БЕЗ ПАНІКИ!

18 травня 2019 року колишній Президент України, підписав славнозвісний Закон 8449-д і одразу ж у засобах масової інформації почали бити на сполох, як то кажуть «хайпанути», гучними заголовками «Заборонили будувати СЕС», «Заборонили будувати на землі», «Скасували «Зелений» тариф».

18 травня 2019 року колишній Президент України, підписав славнозвісний Закон 8449-д

Давайте розбиратись, що змінилось після підписання даного Закону для малих приватних домоволодінь?

По-перше, якщо у Вас вже встановлена СЕС та підписаний договір купівлі-продажу за «зеленим тарифом»- це взагалі не стосується. Закон не має зворотньої юридичної сили, згідно положення частини першої статті 58 Конституції України. Ви продовжуєте отримувати закріплений за Вами тариф.

По-друге, є великий плюс, збільшилась дозволена потужність для будинків з 30 кВт максимальних, до 50 кВт, а враховуючи скасування ПДВ на обладнання (що призвело до зниження його собівартості) для СЕС з 01.01.2019 року та сьогоденного тарифу, окупність станції складає вже не 5 років як раніше, а 2.5. Відповідно, чим більша генерація тим більше прибуток.

По-третє, якщо ви знаходитесь на стадії отримання технічних умов, або тільки плануєте подавати заяву, у Вас є час до 01.01.2020 року зробити це, увівши в експлуатацію станцію до вищевказаного терміну, у такому випадку за Вами закріплюється тариф 0.18€ центів до 31.12.2029 року, як і було прописано раніше. Тому не гайте час марно, купуйте, будуйте та вводьте в експлуатацію, бо залишилось не так багато часу. Також це стосується і тих хто тільки має намір «вкладати» кошти у розвиток сонячної енергетики.

По-четверте, навіть якщо ви не встигли ввести станцію в експлуатацію до 01.01.2020 Найгірше, що Вас чекає це зниження тарифної ставки на 10%. Що в принципі і було прописано у минулому Законі.

І на останок, найгостріше та найболючіше питання - «Про заборону будування СЕС на землі». Відповідаємо.

Ви коли не будь бачили, що станція стоїть просто на травичці? Я гадаю, це малоймовірно. У повсякденній практиці вона встановлюється на громіздку металічну конструкцію. 

А роблячи невелику ремарку, що таке капітальна будівля або споруда, на яких дозволено встановлювати СЕС, пропоную звернутися до статті 5 Закону України «Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», бачимо що: «У Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення».

Тобто, що це означає? Що дана металічна конструкція повністю відповідає вимогам капітальної будівлі або споруди господарського призначення. І встановлення СЕС на власній присадибній ділянці є в межах Закону. Вам лише залишається правильно "внести" цю конструкцію у технічний паспорт на будинок та Витяг про реєстрацію речових прав.

Поделиться:
Свяжитесь с нами или оставьте заявку на обратный звонок. Мы свяжемся с вами в течение рабочего дня!
г. Киев, пр-т Отрадный, 10
Телефон: +38 (098) 829 07 01
Телефон: +38 (073) 829 07 01
Подписывайтесь на наши страницы в социальных сетях, будьте в курсе новостей нашей компании!
Почему клиенты выбирают Green Solar Energy?

Выполняем полный комплекс работ по строительству солнечных электростанций «под ключ». Мы реализовали множество проектов на территории Украины с использованием только надежного оборудования известных мировых брендов, имеем большой опыт в сфере электроэнергетики.

Опытная команда специалистов

Опытная команда специалистов

Специалисты с большим опытом в солнечной энергетике

Гарантия качества выполнения работ

Гарантия качества выполнения работ

Предоставляем гарантию на монтаж и оборудование

Лучшая цена и качественный сервис

Лучшая цена и
качественный сервис

Конкурентные цены на готовые солнечные электростанции

Только проверенные производители

Только проверенные производители

Работаем только с известными мировыми брендами

Наши постоянные партнеры
Сотрудничаем со многими компаниями и производителями оборудования и услуг, которые являются лидерами в сфере электроэнергетики не только на Украине, но и в мире.
SolarEdge
Perlight Solar
Helios Strategia
Атмосфера
Kripter
© 2018 - 2020 Компания «Green Solar Energy». Все права защищены.
Разработка сайта: Prospect IT
Компания «Green Solar Energy»
Закрыть